m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Czerwcowe wycieczki uczniów z Bąkowic

 Uczniowie poznają świat i uczą się nie tylko siedząc w ławkach szkolnych, ale także obserwując, słuchając, oglądając i działając. Dlatego bardzo ważną rolę w procesie dydaktycznym odgrywają wycieczki, a idealnym na nie czasem jest czerwiec.

            Nie przejmując się przesądami – trzynastego czerwca, w piątek, dwie grupy uczniów wyruszyły na swoje wyprawy. Starsze dzieci pojechały do Opola, a młodsze na Młyńskie Stawy.

            Program wycieczki do Opola przewidywał udział w spektaklu teatralnym i zajęcia edukacyjne w zoo. Rozpoczęliśmy eskapadę od przedstawienia w teatrze Jana Kochanowskiego, była to adaptacja opowieści C. S. Lewisa pt.: „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” w reżyserii Tomasza Konina. To jedna z największych realizacji w historii opolskiego teatru. Znakomita obsada aktorska, ciekawe kostiumy, sceny batalistyczne i kaskaderskie, wykorzystanie najnowocześniejszych technologii, po to, aby opowiedzieć w sposób atrakcyjny historię dzieci podróżujących między światami. To oczywiście musiało nas zachwycić!

            Po tej „duchowej uczcie” udaliśmy się na zwiedzanie do zoo. Tam już czekała na nas Pani przewodnik, która w interesujący sposób opowiadała o życiu zwierząt, pokazała nam „niemowlaki” małp, które urodziły się w maju i czerwcu. Opowiedziała także o roli ogrodów zoologicznych we współczesnym świecie.

Ostatnim etapem wyprawy był posiłek. Bogatsi o nowe doświadczenia, umiejętności i wiedzę bezpiecznie powróciliśmy późnym popołudniem do Bąkowic.

Natomiast młodsi uczniowie przebywający na wyprawie edukacyjnej, na Młyńskich Stawach, rozpoczęli swoje zajęcia od spotkania się z Panem leśniczym. Opowiadał on o różnych gatunkach drzew oraz przekazał nam mnóstwo ciekawostek związanych z lasem. Następnie pokazał dzieciom wyjątkowe drzewo. Jest to dąb, który wyhodowano z nasiona poświęconego przez Jana Pawła II. Później odwiedziliśmy leśną klasę. Na koniec zjedliśmy kiełbaskę upieczoną na grillu i wróciliśmy do domu.

Uczniowie podczas obu wycieczek doskonalili zdolności obserwacyjne, fotografowanie, odpowiednie zachowanie się w miejscach publicznych, uczyli się korzystać z aktywnej formy wypoczynku. Mogli także docenić piękno i walory swojej Małej Ojczyzny.

Aneta Garkut

wstecz